Eredményeink

2017. Sakura Kupa, Zsámbék

17972182_807183922768483_1063520520254877712_o
Kihon A:
Mitók Zsóka – 1. helyezés

Junior A:
Gaál Zsombor – Figting spirit díj
Mitók Eszti – 3.helyezés
Perity Zsolt – 3.helyezés

Junior B:
Küttel Marci – Fighting spirit díj
Puszti Dani – 1.helyezés

Junior csapat:
Gaál Zsombi, Puszti Dani, Kiss Balázs – 1.helyezés

Kihon verseny:

  • Bartoss András I. hely
  • Antal Márta III. hely

2016 Országos Kendó Egyéni Bajnokság

14681891_706785609474982_5344120524073201123_n

Férfi kategória:
Fighting Spirit díj: Komjáti Tamás

Junior (15-17 éves korig)
2. Puszti Dániel
Fighting Spirit díj: Pánczél Viktória

Junior (12-14 éves korig)
2. Küttel Marci

Junior (8-11 éves korig)
1. Gaál Zsombor
2. Mitók Eszter
3. Perity Zsolt

2016. Belgrád Kupa

14524435_695473150606228_89860920080018880_o

Hétvégén Belgrádban, egy kb. 300 fős nemzetközi versenyen jártunk, ahol a csapatversenyben (szerbekkel, törökökkel, finnekkel és franciákkal is megküzdve) BRONZ ÉRMET szereztek a fiúk és Viki!  😉 😉

Egyéniben Kiss Balázs (aki a 16-18 évesek kategóriájában indult) EZÜST ÉRMET hozott haza.

2016 szeptember, Országos Kendó Junior Kupa

14468454_691693004317576_3534329681907247888_o

Junior A kategória (12 éves korig)

1. Gaál Zsombor
2. Mitók Eszter

Junior B kategória (13-15 évesek)

1. Puszti Dániel
2. Küttel Márton

Junior C kategória (16-18 évesek)

1. Komjáti Tamás
2. Pánczél Viktória

2016 Sakura Kupa, Zsámbék

Kihon B: Nyárádi Kristóf – III. hely
Tárkányi-Gottfried Ariel – Fighting Spirit

Junior A: Gaál Zsombor – I. hely
Küttel Boldizsár – III. hely
Mitók Eszter – Fighting Spirit

Junior B: Puszti Dániel – I. hely

Junior C: Kiss Balázs – II. hely
Komjáti Tamás – III. hely; Fighting Spirit

Csapatversenyek:

I. hely: Komjáti Tamás, Puszti Dániel, Gaál Zsombor
II. hely: Füredi Flórián, János Botond, Küttel Boldizsár

Fighting Spirit: Mitók Eszter

2015 Hungária Kupa

A XXV. Hungária Kupán a Magyar-Japán Kendo Klub versenyzői az alábbi helyezéseket érték el:

Női egyéni kategória:

2. helyezett: Bőviz Marina (MJKK, Magyarország)

Junior kategória:

1.helyezett: Komjáti Tamás (MJKK, Magyarország)

Gyermek kategória:

2. helyezett: Puszti Dániel (MJKK, Magyarország)

3. helyezett Küttel Márton (MJKK, Magyarország)

Fighting Spirit: Gaál Zsombor (MJKK, Magyarország)

Csapatverseny:

2. helyezett: Magyar-Japán Kendo Klub “A”, Magyarország

Fighting Spirit: Le Hoang Anh (MJKK, Magyarország)

Gratulálunk az elért eredményekhez!

2014 Belgrád Kupa

Junior A kategória (12 év alatt): Küttel Márton, II. hely
Junior B kategória: (13-18 év között): Komjáti Tamás, I. hely
Női egyéni: Bővíz Marina, I. hely
Férfi egyéni: Váradi Ábel, II. hely

2014 Országos Kendó Csapatbajnokság

A június 7-i XXII. Kendo Országos Csapatbajnokságon az alábbi eredmények születtek:

MJKK „A” II. hely (Bővíz Marina, Komjáti Krisztián, Komjáti Tamás, Vachter Ákos, Váradi Ábel)

2014 szeptember Országos Junior Kupa

2014. 09. 20-án, a IV. ORSZÁGOS JUNIOR KENDO KUPÁN klubunk juniorjai az alábbi helyezéseket érték el:

Kölyök kategóriában:

Puszti Dániel I. helyezés
Küttel Márton II. helyezés

Junior kategóriában:

Komjáti Tamás I. helyezés
Kiss Balázs III. helyezés

Gratulálunk nekik!

2014. 7. Nyílt Iaidó Taikai

Hétvégén került megrendezésre a 7. Nyílt Iaido Taikai. Szombaton zajlottak az egyéni és csapat versenyek, ahol az MJKK igazán remekül szerepelt!
Egyéni versenyben:
– mudan kategóriában: Csabai Ferenc I. helyezést ért el
– 3.- 4. dan kategóriában: Budavári Anita Fighting Spirit díjat, Varga Zoltán I. helyezést, Morvay Gyula pedig III. helyezést ért el.
Csapat versenyben:
Az MJKK A csapat (Budavári Anita, Csabai Ferenc, Varga Zoltán) II. helyezést, az MJKK B csapat (Demeczky Jenő, Gábri László, Morvay Gyula) III. helyezést ért el.
1 kyu fokozatra sikeresen vizsgázott Csabai Ferenc és Gábri László.
Gratulálunk!

2013. Országos Kendó Csapatbajnokság

Szombaton, június 8-án került megrendezésre a 2013-as Országos Kendo Csapatbajnokság Budapesten a Marcibányi téren, a Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub dojojában.

A tornán 15 csapat vett részt, ahol a nagyobb budapesti klubok több csapatot is indítottak.

A verseny a Magyar-Japán Kendo Klub “A” csapatának győzelmét hozta. Eredményük azért is különleges, mert a női válogatott csapatkapitány Bővíz Marina, a férfi válogatott Váradi Ábel és a rutinos Vachter Ákos mellett két utánpótlás versenyző Komjáti Krisztián és Komjáti Tamás szerepeltek az MJKK “A” csapatában.

A 2013-as Országos Kendo Csapatbajnokság végeredménye

DSC_7837.jpg

I. Magyar-Japán Kendo Klub “A” Csapat

II. Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub “A” Csapat
III. Szeged Kendo Klub
III. Magyar Japán Kendo Klub “B” Csapat

DSC_7888.jpg

2013 Országos Kendó Egyénibajnokság

Kölyök kategória:

3.hely: Küttel Márton
1.hely: Puszti Dániel

–          Gyermek kategória:

Fighting Spirit: János Botond
3.hely: Kiss Balázs

–          Junior kategória:

3.hely: Komjáti Tamás
1.hely: Komjáti Krisztián

–          Kihon kategória:

1.hely: Vincze Tibor

–          Kyu kategória:

3.hely: Borsi Tibor

–         40 felettiek:

2.hely: Mihalik Hunor

–          Női kategória:

1.hely: Bővíz Marina

Férfi kategória:

  • 3.hely: Váradi Ábel 

Az indulók összesen egy fighting spirit, öt bronz, egy ezüst és négy arany éremmel tértek haza. Gratulálunk nekik!

2013. Kendo Európa Bajnokság

Junior csapat kategória: III. hely (melynek tagjai voltak: Komjáti Krisztián, Lé Hoang Anh)
Lé Hoang Anh – Fighting Spirit

2012. Országos Kendo Egyéni Bajnokság

Junior kategória:
Komjáti Krisztián – II. hely
Kurucz Zoltán – III. hely
Lé Hoang Anh – Fighting Spirit

Gyermek kategória:
Komjáti Tamás – II. hely

Kölyök kategória:
Puszti Dániel – I. hely

2012. Országos Kendó Csapatbajnokság

ocsb20125

A június 9-én Szegeden megrendezett Országos Kendo Csapatbajnokságon Klubunk ‘A’ csapata II. helyezést ért el. Így 2008 óta egyhuzamban az 5. alkalommal jutottunk be a verseny döntőjébe.

I. hely: Szigetközi Junior Kendo Klub
(Terbe Patrik, Schreiner Dávid, Dubi Attila, Babos Gábor, Dubi Sándor)
II. hely: Magyar-Japán Kendo Klub “A” (Komjáti Krisztián, Trum Miklós, Vachter Ákos, Bővíz Marina, Váradi Ábel)
III. helyek: Bakony Kendo Klub és Szegedi Kendó Egyesület

 

2012 XX. Hungária Kupa

hunkup27

Az idei Hungária Kupán tagjaink az alábbi eredményeket érték el:

Gyerek kategória:

Komjáti Tamás I. hely

Junior kategória:

Komjáti Krisztián II. hely

Lé Hoang Anh Fighting Spirit Díj

Női egyéni kategória:

Bővíz Marina III. hely

Az egyéni küzdelmek közül videók megtekinthetők itt: http://www.kinsho.hu/2012/07/xx-hungaria-kupa-videok-xx-hungary-cup.html

Sikeres fokozatvizsgát tettek a XX. Hungária Kendo Kupa és Edzőtábor alkalmával a következő tagjaink:

Komjáti Tamás 1.kyu
Lini Nagy 1.kyu
Gizella Fekete 1.kyu
Lápossy Sándor 3.Dan
Szegner Barnabás 3.Dan
Tóth Tamás 3.Dan
Åkos Vachter 4.Dan
Hábermajer Gábor 4.Dan

2011. Országos Kendó Egyéni Bajnokság

392065_289991747701333_1293970111_n

Felnőtt kategória:
Vachter Ákos – III. hely

Junior kategória:
Kurucz Zoltán – Fighting Spirit

Serdülő kategória:
Komjáti Krisztián – II. hely
Lé Hoang Anh – III. hely

Kölyök kategória:
Komjáti Tamás – I. hely
Puszti Dániel – III. hely

2011. Országos Kendó Csapatajnokság

5800078419_6276b33241

A múlt szombaton rendezett 24. Országos Kendo Csapatbajnokságon az MJKK-A csapata II. helyezést ért el, most negyedik alkalommal egyhuzamban. Az első helyet a Szigetközi Junior Kendo Klub csapata szerezte meg ismét.

2010 Sakura Kupa

Junior A: Komjáti Tamás – III. hely

Junior B: Komjáti Krisztián – Fighting Spirit
Kurucz Zoltán – Fighting Spirit

Kihon B: Puszti Dániel I. hely

2010 December Nakakura Cup, Brüsszel

nakakura

A 2010-es Nakakura Kupát, amit a Karácsony előtti hétvégén rendeztek Brüsszelben, egy magyar vegyes csapat nyerte: Bővíz Marina, Babos Gábor, Váradi Ábel. Az egyéniben Babos Gábor II- lett. Szépen debütált a magyar kendo Belgiumban, ahol jó kapcsolatokat is sikerült kiépíteni, különösen a genti kendósokkal.

2010 Országos Kendó Egyénibajnokság

KENDO_OEB_2010-11-13_1

Női Egyéni:

Bővíz Marina I. hely

Kozma-Plecskó Edina II. hely

Kyu kategória:

Tompa Miklós Fighting Spirit Díj

Kihon kategória:

Vincze Sándor I. hely

Szépvölgyi Richárd II. hely

Lénárt Márton III. hely

 AIV. Serdülő:

Kurucz Zoltán I. hely

Komjáti Krisztián II. hely

Stróger Botond III. hely

Stróger Bendegúz és Lé Hoang Anh Fighting Spirit Díj

 AII. Kölyök:

Komjáti Tamás I. hely

Puszti Dániel III. hely

2010. XVIII. Hungária Kupa

2010-07-18 13-31-36_0708

Kyu kategória:

  • I. hely Deák Dániel (MJKK)
  • II. hely Csicsai Attila (MJKK)
  • III. hely Hadnagy Márton (MJKK)

Gyermek kategória:

  • I. hely Komjáti Tamás (MJKK)
  • III. hely Kiss Balázs (MJKK)
  • Fighting Spirit Díj: Balogh Bence (MJKK)

Junior Kategória:

  • III. hely Stróger Botond (MJKK)
  • III. hely Komjáti Krisztián  (MJKK)
  • Fighting Spirit díj: Komjáti Krisztián (MJKK)

Csapatbajnokság:

  • I. hely Hessen
  • II. hely SZJKK

III. hely MJKK – A

  • (Deák Dániel, Lápossy Sándor, Trum Miklós, Vachter Ákos, Váradi Ábel)
  • Fighting Spirit díj: Deák Dániel

2010. július 3. Győrzámoly Kupa

P1190241

Gyermek kat. :

  • Komjáti Tamás II. hely
  • Hadnagy Márton III. hely
  • Kihon: Szépvölgyi Richárd I. hely
  • Pásztor Miklós III. hely

2010. XIV. Kendo Országos Csapatbajnokság

DSCN5993 equipe MJKK

MJKK-A II. hely (Lápossy Sándor, Vachter Ákos, Trum Miklós, Bővíz Marina, Váradi Ábel)

2010. Sakura Kupa

  • Junior A: Komjáti Tamás
  • Junior B:
  • Fighting Spirit díj: Komjáti Krisztián és Kurucz Zoltán
  • Kihon B:
  • Puszti Dániel I. hely
  • Vincze Kristóf III. hely
  • Csapat: MJKK Vulkán III. hely

2010. Január II. Tisza Kupa 

  • Csapat III. hely: Semmi (Bővíz M., Trum M., Váradi Á.)
  •  Fighting Spirit díj: Lápossy S.
  • Legjobb csapatnév: Veszélyes üzem (Slezsák Csilla, Lápossy S., Szegner B.)

2009. XXV. Kendo OEB

kendo oeb 2009 004

  • Kihon: Szabados Veronika I. hely
  • Gyerek: Komjáti Tamás III. hely
  • Junior: Kurucz Zoltán Fighting Spirit díj
  • Szűcs Bálint 8 között
  • Kyu: Bara János Fighting Spirit díj
  • Női egyéni: Kiss Renáta I. hely
  • Duschel Orsolya II. hely
  • Bővíz Marina Fighting Spirit Díj
  • Férfi egyéni: Váradi Ábel 8 között
  • Vachter Ákos 8 között
  • Trum Miklós 16 között

2009. július Hungária Kupa

  • Bővíz Marina Női egyéni Fighting Spirit
  • Trum Miklós Férfi egyéni Fighting Spirit

2009.05.17. XXIII. Országos Kendo Csapatbajnokság, Miskolc

  • MJKK-A II. hely
  • A csapat tagjai: Trum Miklós, Vachter Ákos, Berg Krisztián, Tihanyi Róbert, Váradi Ábel

2009. 04.25. Sakura Kupa, Budapest

  • Női egyéni: Slezsák Csilla I. hely!
    Molnár Katalin III. hely
  • Férfi egyéni: Lápossy Sándor III. hely!
    Kihon versen:Szűcs Attila II. hely, Mészáros Imre III. hely!

2009.04.05. Duna Kupa, Bécs

MJKK duna kupa

MJKK III. hely A csapat tagjai: Lápossy Sándor, Tóth Tamás, Tihanyi Róbert, Trum Miklós, Váradi Ábel

2008.12.30. Hajdúnánás Kupa

Női egyéni: Bővíz Marina I. hely
Kyu kategória: Lápossy Sándor I. hely

2008.11.08. Országos Egyéni Bajnokság, Debrecen

Bővíz Marina Női Egyéni kategóriában I. helyezés
Iván Tünde és Szatmári Tamás
Kihon kategóriában 3. hely

2008.05.24. XXIII. Országos Kendo Csapatbajnokság

MJKK_OCSBIIhely_2008

MJKK “A” II. hely
(Trum Miklós, Bővíz Marina, Tihanyi Róbert, Vachter Ákos, Váradi Ábel)

2008. április. 6. Sakura Kupa

Kihon kategória:
Bara János I. hely
Béressy Gábor III. hely Junior:
Apáti Szabolcs Fighting Spirit díj
Női egyéni:
Slezsák Csilla Fighting Spirit díj

2008. Február 24. Duna Kupa, Bécs

MJKK 3. hely
(Trum miklós, Bővíz Marina, Nagy Zoltán Róbert, Vachter Ákos, Váradi Ábel)

2007. december 29. Hajdúnánás Kupa

Bővíz Marina, női egyéni I. hely

2007. november 3. XXIII. Országos Egyéni Bajnokság

DSCN2422

  • Trum Miklós Fighting Spirit díj
  • Bővíz Marina, női egyéni III. hely

2007. október 31. XIV. Iaido Európabajnokság, Párizs

Mihalik Hunor 5.dan kategória III. hely

  • 2007. május, Országos Kendo Csapatbajnokság

MJKK “A” csapat 3. hely
(Trum Miklós, Durján Gergely, Vachter Ákos, Váradi Ábel, Berg Krisztián)

2007 április, XII. Sakura Kupa

DSC_0295_edited

Zilahi Zsuzsa Női egyéni II. hely,
Wei Li Zou Kihon kategória I. hely,
Tihanyi Róbert Férfi egyéni Fighting Spirit díj,
Durján Gergely Férfi egyéni I. hely,
MJKK ‘A’ csapat I. hely (Nagy Zoltán Róbert, Tihanyi Róbert, Durján Gergely)

  • 2006. December XIII. Kendo Világbajnokság, Taiwan

Sipos Aranka Női egyéni Fighting Spirit díj

  • 2006. XXI. Országos Kendo Csapatbajnokság

MJKK-A “Atom” 3. hely (Vachter Ákos, Hraskó János, Váradi Ábel, Kereszthury Gábor, Sipos Aranka, Ozsváth János)
MJKK-B “Balansz” 3. hely (Trum Miklós, Kurunczi Zoltán, Durján Gergely, Alberti Péter, Hábermajer Gábor, Rossu Renáta)

  • 2006. XXI. Országos Egyéni Bajnokság

Bővíz Marina Női egyéni II. hely
Kurunczi Zoltán Shodan kategória Fighting Spirit díj
Benkő Ákos Kihon kategória III. hely
Szegi József Kihon kategória III. hely

2006. október Főnix Momiji Kupa

100_0588

Kereszthury Gábor I. hely

2006. július XIV. Hungária Kupa

100_0740

Alberti Péter Férfi egyéni, Shodan kategória I. hely
Bővíz Marina Női egyéni, Fighting Spirit díj

2006. június IX. Tengu Kupa (Frankfurt)

511

Durján Gergely egyéni Kyu kategória 3. hely

2006. április XI. Sakura Kupa

DSC03745

Rossu Renáta Női egyéni 2. hely
Bővíz Marina Női egyéni 3. hely
Alberti Péter Junior kategória 3. hely
Apáti Szabolcs Junior kategória Fighting Spirit díj
Lápossy Sándor Kihon kategória 1.hely
MJKK “A” csapat 1. hely (Durján Gergely, Hraskó János, Trum Miklós)
MJKK “B” csapat 2. hely (Nagy Róbert, Kiss András, Mikó Szilárd)

  • 2006. március X. Duna Kupa csapatverseny (Bécs)

MJKK “A” csapat 3. helyezés
Vachter Ákos, Váradi Ábel, Berg Krisztián, Sípos Aranka, Mihalik Hunor
MJKK “B” csapat 3. helyezés
Kiss Renáta, Nagy Róbert, Kutasi Gábor, Mikó Szilárd, Kiss András

  • 2005.november XII. IAIDO Europa-bajnokság

Varga Zoltán Férfi egyéni Shodan kategória 3. helyezés
Mihalik Hunor Férfi egyéni 5.dan kategória Fighting Spirit

  • 2005. október XX. Országos Egyéni Bajnokság

Tihanyi Róbert Kihon kategória 1. hely
Szegi Luca Kihon kategória Fighting Spirit

2005. július XIII. Hungária Kupa

hungary2006_14

505

Sípos Aranka Női egyéni Fighting Spirit
Apáti Szabolcs Gyermek kategória Fighting Spirit
MJKK “A” csapat 3. helyezés
Váradi Ábel, Sípos Aranka, Varga Zoltán, Mihalik Hunor,
Berg Krisztián, Vachter Ákos

  • 2005. X. Sakura Kupa (Kendo verseny az 1.dan és alattiak számára)

2005sakura kupa

Váradi Ábel férfi egyéni 1.hely
Mikó Szilárd Férfi egyéni 2.hely
Kiss Renáta Női egyéni 2.hely
MJKK “A” csapat 1. hely (Váradi Ábel, Vachter Ákos, Hábermajer Gábor)
Apáti Szabolcs Kihon kategória 1.hely
Baksai Károly Kihon kategória Fighting spirit díj

2005. Április 3. Duna Kupa kendo csapatverseny – Bécs

Minolta DSC

MJKK “B” csapat 3. helyezés
Mikó Szilárd, Hábermajer Gábor, Berkényi Szabina Dr.,Győry Tamás, Kutasi Gábor

2004. október – Országos Kendo Egyéni bajnokság

18836013_10155246586386878_8823000838762865265_n

Kihon verseny:
2. helyezés: Trum Miklós
3. helyezés: Bővíz Marina
4. helyezés, Fighting Spirit: Hraskó János

  • 2004. IX. Sakura Kupa

2004sakurakupa

Vachter Ákos Férfi egyéni 3. hely

  • 2004 Kendo Europa-bajnokság – Budapest

Sípos Aranka Női egyéni 3.helyezés

  • 2003. november X. Iaido Európa-bajnokság (Párizs/ Franciaország)

Hábermajer Gábor Férfi egyéni 4. dan kategória II.helyezés
Stadler Gyula Férfi egyéni 2. dan kategória III.helyezés
Mihalik Hunor Férfi egyéni 5.dan kategória Fighting Spirit
Varga Zoltán Férfi egyéni Mudan kategória Fighting Spirit

  • 2003. VIII. Sakura Kupa

Varga Zoltán Férfi egyéni 3. hely

  • 2002. április XVIII. Kendo Európa-bajnokság (Nantes/ Franciaország)

Kulcsár Dénes Férfi egyéni 3. dan kategória II. hely

  • 2001. November XVI. Országos Egyéni Kendo Bajnokság

SÍPOS Aranka Női egyéni II. hely

  • 2001. November VIII. Iaido Európa-bajnokság (Brüsszel, Belgium)

Mihalik Hunor Férfi egyéni 4. dan kategória Fighting Spirit díj

.